Kauza OM vs. FB p2🤵🕸

odpojený muž vs. facebook

Asi by bylo příjemnější řešit zde nějaká hlubší témata, psát rozsáhlejší eseje, a tak nějak všeobecně diskutovat o problémech týkající se moderního muže jako je jeho role ve společnosti či jak technologie ovlivňují naší mužskou psychologii. Nicméně začínám být již nepatrně nervózní z toho, že Facebook a jeho služby včetně Instagramu blokují možnost jejich prostřednictvím přistupovat a sdílet odkazy na náš web, o čemž jsem vás před pár dny informoval v tomto článku (navíc se ukazuje, že nemůžeme přidávat ani příspěvky na Facebook, což už je tristní). Stále mně není jasné, čím jsme si ban zasloužili a docela to ve mně nahlodává iluzi, že internet je ještě svobodné médium. Ano – internet jako takový je svobodné médium, to bezesporu. Avšak vezmeme-li v úvahu fakt, že naprosto drtivá většina lidí vyhledává obsah službami Googlu nebo prostřednictvím sociálních sítí, skoro by se dalo tvrdit, že naše názory a vnímání reality jsou v hrstech těchto korporací. Ostatně ,,svobodné“ volby v některých zemí včetně té naší tento pesimistický názor více či méně potvrzují. Máme se skutečně začít bát o naši budoucnost?

Když už se vás nějaký korporát snaží blokovat od svých služeb, měl by vám dát minimálně na srozuměnou, proč tak činní. Chápu, že Facebooku se asi nelíbí, že aktivně upozorňujeme na jeho nedostatky a chceme, aby každý člověk vystavující se vlivu sociálních sítí chápal, že je důležité formovat si své názory na základě informací z různých zdrojů a ne se pouze oddávat jednomu mediálnímu kanálu, ale držet náš projekt tak dlouhou dobu v šachu – to pokládám za obzvlášť amorální. Odpojený muž tak zůstává už několik dnů odstřižen od cesty, kde je možné nabrat zbloudilé stopaře a ukázat jim pohled na svět i z jiné strany, než jsou zvyklí. Domnívám se, že je to škoda pro obě dvě strany a jak je vidno, celá tato nepříjemná situace nahrává spekulacím. Ze mě to navíc dělá každým dnem většího a většího pesimistu.

Chápu – Facebook je obrovská korporace a náš projekt je možná jen fraška, která bude za pár měsíců utopena v propadlišti internetových dějin. I tak jsem ale čekal, že mně zástupci Facebooku dají vědět, proč se rozhodli web Odpojeného muže na svých službách blokovat. Kdo jsou ti lidé, kterým se zdá, že je obsah na tomto webu urážlivý? Náš projekt je stále v inicializační fázi. To v praxi znamená, že nás zase tolik lidí na tom Facebooku nebo Instagramu vidět nemohlo. Natož, aby jim stálo za to nahlásit Odpojeného muže jako urážlivý web.  Skutečně stačí jeden nebo malá skupina uživatelů Facebooku na to, aby byl nějaký web označen za urážlivý? Kde je potom presumpce neviny? Proč jsme nedostali možnost se vůči rozhodnutí Facebooku nějak obhájit předtím, než byl nad námi vynesen rozsudek? To se potom v souvislosti s Facebookem nebavíme o demokratickém prostředí, nýbrž o tvrdém diktátu korporace? Co kdybych nahlásil jako urážlivý obsah např. webovou stránku hnutí ANO? Rovněž by Facebook jednal tak rázně jako v případě Odpojeného muže?

Vynořuje se zkrátka stále více otázek a odpovědi jsou v nedohlednu. Abych ale ukončil tuto #technikálii nějak rozumně, popíšu vám, jakými kroky jsem před pár okamžiky Facebook opětovně kontaktoval, abych od něj získal minimálně nějakou reakci, když ne tížené uvolnění bojkotu Odpojeného muže.

otazník jako facebook logo odpojený muž

Ono vůbec kontaktovat Facebook nějak přímo je velmi komplikované, až nemožné. Zároveň přes jeho klikací podporu se člověk velmi rychle ztratí v tom, kam má vlastně svoji připomínku směrovat. Já jsem se na to rozhodl jít nakonec přes položku Rychlá pomoc. Následovalo kliknutí na odkaz nahlásit problém, kde jsem vybral pro položku V čem je problém hodnotu Stránky (však chci, aby Facebook uvolnil možnost odkazování se na stránky projektu Odpojený muž).  Do zprávy jsem pak uvedl následující:

Dobrý den,

Facebook ani Instagram mně, jakožto správce Facebookové, potažmo Instagramové, stránky webového projektu Odpojený muž, nedovolují sdílet odkazy na web odpojenymuz.cz a to údajně z důvodu toho, že obsahují obsah, který jimí lidé na Facebooku označili jako urážlivý.

Na obsahu na stránce odpojenymuz.cz osobně neshledávám nic urážlivého (ani po přečtení podmínek), a pokud Facebook ano, dostal bych rád vyrozumění, čím konkrétně se Odpojený muž provinil.

Ban na web odpojennymuz.cz trvá už poměrně dlouhou dobu a hrubě porušuje možnou propagaci projektu.

Předem děkuji za Vaše včasné vyjádření, resp. ukončení banu na web odpojenymuz.cz …

Po odeslání se mně zatím dostalo následovné automatické odpovědi:

odpověď facebooku odpojenému muži

Doufám, že nyní se mně tížené odpovědi již dostane, protože nemožnost propagovat projekt prostřednictvím sociálních sítí v prostředí, kde internet funguje tak, jak funguje, je zhola nemožné, resp. přesněji řečeno velmi limitující.  Držte prosím Odpojenému muži své psaním na klávesnici nabušené prsty. Jako David připravující se na boj s Goliášem to budeme skutečně potřebovat.

O dalším průběhu kauzy OM. vs FB. vás budu opět informovat. Zůstaňte naladěni!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.